Follow Us

Bir Metagenomik dalı olarak bilinen Mikrobiomik, her bir mikroorganizmanın tüm genomunun sekanslanmasıyla günümüzde moleküler biyolojiyi kökten değişime uğratmıştır.

Kendi doğal ortamlarında mikroorganizmaların genomlarına direk ulaşılmasıyla birlikte metagenomik, çevresel çalışmalara biyomarker araştırmalarında olduğu kadar uygulanmış ve mikrobiyal çeşitlilik çalışmaları için yeni bir dönem başlatmıştır.
 
Zymo Research firmamız tarafından sağlanan ZymoBIOMICS servisi kapsamında microbial profilleme yapıyoruz.
 
ZymoBIOMICS herhangi bir numuneden 16S rRNA geni sekanslanması ile doğru ve kapsamlı microbial ve metagenomic veri eldesi sağlar.
 
V3-V4 16S bakteriyel rRNA ve mantar ITS gen bölgelerinin sekanslamasını sağlıyoruz. Çoğu prokaryotlar için 16S rRNA’ nın V3-V4 bölgelerinin bilişimsel analizleri, cins sınıflandırılmasını ve hatta bazı canlılar için tür sınıflandırmasını içermektedir.
 
Servis İçeriği:
 
✔ DNA extraction/purification (opsiyonel)
✔ Library preparation
✔ Post-library QC
✔ Sequencing using the Illumina® MiSeq™ platform
✔ Bioinformatics analysis
 
Biyoinformatik data analizi standart Qiime düzen ( bilişimsel sütunlu grafik, alfa çeşitlilik haritası, beta çeşitlilik haritası ..) , LEfSe düzen (metagenomik biyomarker keşifi, isteğe göre) ve hiyerarşik kümeleme içeren taxa heatmap içeriğine ulaşmanızı sağlar.
 
Örnek Rapor;
Size ayrıca ekte servisinin örnek raporunu gönderiyoruz. Örnek raporumuzdaki biyoinformatik ile ilgili tablolara ve şekillere aşağıdaki yolu izleyerek ulaşabilirsiniz.
1.  https://lnkd.in/dt-Du8d8  Adresine gidiniz.
2. "1 Results,"kısmının altında bulunan "demo.Bac16Sv34" kısmına tıklayınız.
3.  Örneklerinizin mikrobiyal profillerini görebilmek için "2 Composition Barplots" yazısının üstünde aşağıya doğru kaydırın, "3 Taxa Heatmaps" kısmına taxa heatmap i görmek için gidin vb.. Bu bölümlerin her biri, verileri daha ayrıntılı olarak görmek için ana figürlerin altında ek bağlantılara da sahiptir.”

Daha fazla bilgi ve fiyat teklifi için [email protected] adresinden ya da +90 216 443 05 44 numaralı telefondan bize ulaşın.

#rRNA #ZymoResearch #RNAseq #Sequence #Sekanslama #PCR #TotalSeq #ArdiMedikal #Biyoinformatik #16S #NGS #ITSseq #Mikrobiyom #Mikrobiyota #Mantar #Arkea #Bakteri #DNA #RNA #Dizileme #research #data

Other Informations