Bizi Takip Edin


Meridian yeni Lyo-Ready™ Direct DNA qPCR İdrar ve RNA/DNA qPCR İdrar mixlerini piyasaya sürdü! Bunlar, kabaca işlenmiş idrar örneklerinden RNA veya DNA'nın hızlı, hassas amplifikasyonu için tasarlanmış, kullanıma hazır, 4x konsantre, tamamen optimize edilmiş qPCR karışımlarıdır.

 

İdrar örnekleri, servikal veya üretra sürüntüsünden daha az invaziv olduklarından ve kolay örnek toplamaları rutin taramayı teşvik ettiğinden, cinsel yolla bulaşan hastalıkları (STD'ler) test etmek için popülerlik kazanmıştır. Çalışmalar, özellikle klamidya ve bel soğukluğu gibi bakteriyel STD'ler için test duyarlılığı ve özgüllüğü açısından idrarın swablar kadar isabetli olduğunu göstermiştir.

 

Yeni Lyo-Ready™ Direct DNA qPCR ve Direct RNA/DNA qPCR İdrar karışımları, direkt tespit yöntemleri kullanılarak DNA veya RNA'nın hızlı ve hassas amplifikasyonunu sağlamak için tasarlanmıştır. Hasta idrar örnekleri testte kullanılabilir ve nükleik asit saflaştırması gerektirmez. Karışımlar ayrıca eksipiyanlar ve iki yıldan fazla stabiliteye sahip ortam sıcaklığında kararlı deneyler oluşturmak için liyofilizasyon ile uyumlu optimize edilmiş bir tampon sistemi içerir.

Diğer Bilgiler