Taksonomik profilleme servisimiz bakteriyel yapıların cins leveline kadar kesin olarak sınıflandırılmasını sağlar. Tam servisimiz DNA ekstraksiyon/pürifikasyonu, kütüphane hazırlanması, kütüphane sonrası QC, Illumina® MiSeq™ platform kullanarak sekanslama ve biyoinformatik analizleri kapsar. V3-V4 16S bakteriyel rRNA ve mantar ITS gen bölgelerinin sekanslamasını sağlıyoruz. Çoğu prokaryotlar için 16S rRNA’ nın V3-V4 bölgelerinin bilişimsel analizleri cins sınıflandırılmasını ve hatta bazı diğer canlılar için tür sınıflandırmasını sağlar


Her örnek için, 100-200 bin paired-end sekanstan fazla okuma yapan bir data üretilir. DNA ekstraksiyonu için, bizim tarafımızdan özel olarak dizayn edilen mekanik lisisin yan etkilerinden etkilenmeyen ZymoBIOMICS™ DNA Mini Kit ve son model PCR inhibitörlerini yok etme teknolojisi kullanılır. Biyoinformatik data analizi standart Qiime düzen ( bilişimsel sütunlu grafik,  alfa çeşitlilik haritası, beta çeşitlilik haritası ..) , LEfSe düzen (metagenomik biyomarker keşifi, isteğe göre) ve hiyerarşik kümeleme içeren taxa heatmap içeriğine ulaşmanızı sağlar.


Mikrobiyal Komünitelerin Analizi İçin Neden Next-Gen Sekanslama Yaklaşımını Düşünmeliyiz?

Çünkü, her zaman kullanılan analiz yöntemleriyle çoğu mikrobiyal canlı üreyemez ve gözden kaçabilir.

Next-Gen Sekanslama yöntemi, laboratuvar ortamında yetiştirmeye gerek duymadan hedeflenen (16S rRNA genleri) genlerinin yada tüm genomun sekanslanmasıyla, tüm mikrobiyal komüniteler doğru olarak incelenmesine olanak sağlar.

Bir Metagenomik dalı olarak bilinen Mikrobiomik, her bir mikroorganizmanın tüm genomunun sekanslanmasıyla günümüzde moleküler biyolojiyi kökten değişime uğratmıştır. Kendi doğal ortamlarında mikroorganizmaların genomlarına direk ulaşılmasıyla birlikte metagenomik, çevresel çalışmalara biyomarker araştırmalarında olduğu kadar uygulanmış ve mikrobiyal çeşitlilik çalışmaları için yeni bir dönem başlatmıştır.

Zymo Research, müşterilerine  örnek koleksiyonunda son model bir düzen, nükleik asit izolasyonu, üstün nitelikli sekanslama ve analiz için kütüphane hazırlığı öneriyor.Tüm iş akışı, ZymoBIOMICS™ Microbial Community Standartları kullanılarak onaylanmıştır ve  size tarafsız analizler sağlamaktadır.Servis İçeriği:

 • DNA extraction/purification (opsiyonel)
 • Library preparation
 • Post-library QC
 • Sequencing using the Illumina® MiSeq™ platform
 • Bioinformatics analysis
  Biyoinformatik data analizi standart Qiime düzen ( bilişimsel sütunlu grafik,  alfa çeşitlilik haritası, beta çeşitlilik haritası ..) , LEfSe düzen (metagenomik biyomarker keşifi, isteğe göre) ve hiyerarşik kümeleme içeren taxa heatmap içeriğine ulaşmanızı sağlar.

Diğer sekanslama hizmeti verenlere kıyasla, Zymo Research, ZymoBIOMICS servis platformlarına benzersiz ve değerli özellikler sağlar. Bunlar:

 • Başlangıçtan sonuca kadar olan tüm süreçteki mikrobiyal standart kalite kontrol

 • Sekanslama tabanlı mikrobiyal analiz tekniklerinin başlıca sorunu olan PCR chimera oluşumu için PCR reaksiyon koşulları optimize edilmiştir.

 • Diğer sekanslama hizmeti verenlerin aksine, tüm süreç bütün örneklerin ve verilerin geçerliliğinden emin olmak amacıyla ( DNA ekstraksiyonundan, son veri analizine kadar), Zymo Research tarafından sertifikalanmış servisler aracılığıyla yürütülür.

 • Uzmanlaşmış ve yenilikçi DNA ekstraksiyon kitleri, bias-free DNA ekstraksiyonundan emin olmak için Zymo Research tarafından üretilmiştir.

 • DNA ekstraksiyonu ve işlenmesi için ürün ve hizmetleri yenileyen 20 yılı aşkın tecrübe

ZymoBIOMICS™ Services are validated using the ZymoBIOMICS™ Microbial Community Standards for unbiased, accurate community profiling

                                                                     
                                                                          WORKFLOW